TUFANBEYLİ MESLEK YÜKSEK OKULU KAPANIYOR MU??

0
643

Tufanbeyli’den duyarlı bir vatandaşımız çığlık atıyor. Tufanbeyli Meslek Yüksek Okulu Kapatılıyor mu diye soruyor. Adana’da yankılanan bu çığlık Tufanbeyli’de duyulmuyor.

Tufanbeyli’de neler oluyor? Tufanbeyli sahipsiz mi? Tufanbeyli’yi yönetenler, seçimden seçime vatandaşın oyuna göz koyan siyasi parti temsilcileri neredesiniz? Tufanbeyli’den bir çığlık yükseliyor bu çığlığı duyanınız var mı?

Adana’nın Tufanbeyli İlçesinde bulunan Meslek Yüksek Okulunun kapatılacağı iddia ediliyor. Konuyu gündeme getiren Tufanbeyli’nin duyarlı vatandaşlarından İsmail Özaltın, sesini duyurabilmek için çığlık atıyor, sosyal medya sitesinden paylaşımlar yapıyor. Yetkililere sesini duyurmaya çalışıyor.

İsmail Özaltın yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere bin bir güçlükle ilçemize meslek yüksek okulu açıldı, emeği geçenlerden Allah razı olsun . Organik tarım bölümü 2015 yılında eğitime başladı ve birçok mezun verdi. Daha sonra. 2019 yılında elektrik bölümü açıldı ancak organik bölümünün bir öğretim görevlisinin eksikliği nedeniyle bu bölüm beklemeye alındı. Yapılan tüm çabalara rağmen bir öğretim görevlisinin tayini yapılamadı Elektrik bölümü ise eğitime devam etmektedir. 2023-2024 eğitim dönemi için nedense okulumuza öğrenci alımı durduruldu. Şu anda kitapçıkta yok. Nedeni ise deprem gösterilmektedir . Ancak yine deprem bölgesi olan Aladağ, Karaisalı , Pozantı, İmamoğlu ve komşu Göksun ve Andırın ilçeleri kitapçıkta yer alıp MYO’ları öğretime devam edeceklerdir. Okulumuz son depremde hasarlı olduğu için malzemeleri ilçedeki meslek lisesi deposuna kaldırılmak istenmektedir. Oysa meslek Lisesi’nin 3.katı tamamı ile boş olup, MYO burada eğitime devam edebilir.” Dedi.

İsmail Özaltın konuşmasının devamında, “Duyumlara göre sadece depo istenmiş. Öğretim görecek yer istenmemiştir. Bin bir güçlükle elde edilen bu kazanımı heba etmek istemiyoruz. Aksa takdirde ilçemiz için büyük kayıp olur ve vebali büyük olur. İlçeye bu kötülüğü yapmayalım. Bu davranışların gayesi okulu tamamı ile kapatmak mı? Durum bunu gösteriyor. Eğitim görecek okul mevcut . Organik tarımın bir öğretim görevlisinin verilmediği de bu hususu doğrulamaktadır .Bu durumu ilçe halkının takdirine sunuyorum. Siyasileri bu duruma bir çözüm bulmaya davet ediyorum. Bu hususları yazmayı kendime borç bildim.” Dedi.

İsmail Özaltın duyarlı bir vatandaş olarak sorumluluğunu yerine getirmeye çalışmaktır. Tufanbeyli’nin yöneticileri, siyasi parti temsilcileri bu olaya dur diyebilmeli, siyasilerin seçimden seçime hatırladıkları yer olmaktan çıkartılmalıdır. Hiçbir parti gözetmeden sadece seçimlerde hatırlayan siyasileri de Tufanbeylili vatandaşlar yok saymalıdır.

Haber:a.gözcü