Avrupa Yakası, Akasya Durağı ve Kertenkele dizileri ile adını daha geniş kitlelere duyuran usta tiyatrocu Timur Acar, kızı Eliz ile yapmaktan en keyif aldığı aktiviteyi ve baba olmanın onda hissettirdiklerini MAG Babalar Günü özel içeriğinde anlattı.

 

Baba olduktan sonra hislerini şu sözlerle anlatan Timur Acar “Çok tuhaf bir histi, çünkü bir anda ayaklarınız yerden kesiliyor sanki. O annesinin kucağında her türlü isteği karşılanırken siz onun yanında duran bir destek gibi oluyorsunuz baba olarak. Ancak ilk altı aydan sonra karşılıklı göz göze geldiğinizde aranızda bir bağ kurabiliyorsunuz. O anneyle bağı kuruyor, beslenme en önemli bağ ama sizin bağınız sonradan kuruluyor ve o bağ da kurulduğu zaman hiç kopmuyor. O yüzden çok tuhaf hissetmiştim diyebilirim.” açıklamasında bulundu. Babalık ile ilgili “Var olma sebebim” diyen Acar baba olduktan sonra hayatında yaşadığı değişiklikleri ise şu sözlerle ifade etti: ” O değişim, beklentilerim sonucunda olmadı. Bunu yaşayarak anlıyorsunuz. Daha sakin olmaya çalışıyorum, hayata karşı bakış açımı daha pozitif bir noktaya taşıyorum, çünkü öyle olmak zorunda.”

Son olarak Babalar Günü mesajını da paylaşan Timur Acar ” Tüm babaların bu güzel gününü kutluyorum! Baba adaylarını da şimdiden tebrik ediyorum, çünkü Babalar Günü çok güzel bir gün…” diyerek sözlerini noktaladı.