Eğitim Camiası Büyük Bir Kayıp Yaşadı

0
415

Eğitim-İş 2 Nolu Şube Başkanı Emin Erkan Şenol, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Birleşik Kamu-İş Sendikasına bağlı Eğitim-İş 2 Nolu Şube Başkanı Emin Erkan Şenol, sevenlerini ve eğitim camiasını büyük bir üzüntü içerisinde bıraktı.

Adana İli Çukurova İlçesine bağlı Şehit Kadir Demiryürek Özel Eğitim Uygulama III. Kademe Okulunda sendika çalışması yaptığı bir sırada fenalaştı. Yapılan bütün müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Hayatını eğitimin sorunlarına ayıran ve bu konuda büyük mücadeleler veren Emin Erkan Şenol’un, 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının son günü, sendikal çalışma yaptığı bir sırada kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmesi, eğitim camiasını derinden sarstı.

Öğretmen camiası önemli bir kişiliği kaybetti

Emin Erkan Şenol’un beklenmedik bu ölümü karşısında, Eğitim-İş 2 Nolu Sendika binası ve Kabasakal mezarlığı eğitim camiasının akınına uğradı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut ve Orhan Sümer’de cenazeye katılanlar arasındaydı.


Emin Erkan ŞENOL, öğretmenlik kariyerinin yanı sıra Eğitim-İş Adana 2 No’lu Şube Başkanı olarak da görev yapıyordu.

Türkiye’deki eğitim sektöründe uzun yıllar aktif bir şekilde çalışan Şenol, öğretmenler arasında sayılan ve sevilen bir isimdi. Onun ani vefatı, öğretmen camiasında büyük bir kayıp olarak değerlendirilmektedir.


Öğretmenlik mesleğine olan bağlılığı ve sendikal faaliyetleri ile tanınan Şenol, Türkiye’deki eğitim sisteminin gelişimi için büyük çaba sarf eden bir eğitimciydi.

Emin Erkan Şenol, 62 yaşında, evli ve iki çocuk babasıydı.

Haber: a.gözcü